MODD/report
latin-amerika-nin-pembe-ekranlarina-turk-dizilerinin-ruzgari-degdi

Latin Amerika’nın Pembe Ekranlarına Türk Dizilerinin Rüzgârı Değdi

30 Aralık 2014 • MARKA VE PAZARLAMA, REPORT

Yıllarca Latin Amerika’nın pembe dizilerini izledik bir dönemin en tutkulu aşk hikâyelerini ekranlara taşıyarak dünyaya dizi ihraç eden Latin Amerika yavaş yavaş Türk dizilerinin rüzgârına kapılıyor. Türkiye’de çekilen başarılı dizilerin birçoğunun Orta doğuda büyük kitlelere sahip olduğunu ve iyi reyting oranları ile yayın hayatlarına devam ettiklerini biliyoruz.

Business Insider’ın haberine göre Türk dizilerinin Yeni Dünya çıkartması Şili’den başlamış görünüyor. Haberde, ülkenin zor günler yaşayan Mega kanalının, lider televizyon kanallarından Canal 13 tarafından geri çevrilen “Binbir Gece” dizisine talip olması ile değişen talihinin, diğer Şilili yayıncıları rotayı Türkiye’ye çevirmek konusunda cesaretlendirdiği ifade ediliyor.

Sadece Şili değil Güney Amerikan ölçeğinde eşine yıllardır rastlanmayan reyting oranları yakalayan ve başarısını aylarca sürdüren Binbir Gece ile önemli bir çıkış yapan Mega Fatmagül’ün Suçu Ne?’’ ve “Ezel’’ dizilerinin de yayın haklarını almış durumda. Mega’yı Şili’nin önde gelen kanallarından birisi haline dönüştüren “Binbir Gece” ise Kolombiya’da çoktan gösterime girmiş bile. Uruguay, Brezilya, Ekvator ve Peru’da ise çok yakında ekranlarda boy göstermesi bekleniyor. İlk fırsatı kaçıran fakat geçtiğimiz hafta “Muhteşem Yüzyıl’’ın yayın haklarını alarak dalgayı yakalayan Canal 13 ise Mega’nın gerisinde kalmamak konusunda kararlı görünüyor.

latin-amerika-nin-pembe-ekranlarina-turk-dizilerinin-ruzgari-degdi

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı