MODD/report

Lego’dan Gerçek Boyutlu Araba Yaptı

20 Aralık 2013 • FİKİR VE YARATICILIK, REPORT

Bir Tweet üzerinden başlayan proje fikri gerçeğe döndü. Twitter kullanıcısı “Avustralyalı Steve Sammartino”, Twitter‘dan attığı kriptolu mesajları çözen insanlara projeleri için destek vereceğini vaat ediyordu.  20 yaşındaki Romen Raul Oaida’da bu fırsatı kullanarak fikrini gerçeğe çevireceği bir kaynak bulmuş oldu ve Sammartino ile bu anlamda ortak oldu.

Romen genç Raul Oaida’nın projesi ise çok orijinal ve yaratıcıydı, “Lego” parçalarıyla otomobil yapmak. Lego’dan araba yapmakta ne var demeyin çünkü Oaida, Lego’dan gerçek boyutlarda çalışan bir araba yapmayı projelendirdi ve başardı.

Sadece tekerlekleri ve ana taşıyıcı aksamları Lego’dan oluşan “Lego araba”, 256 adet küçük pistona sahip ve bu pistonların bulunduğu motor, basınçlı hava ile çalışıyor. Tamamlanması için 500.000‘den fazla Lego parçası gereken araba 24 km/s hız yapabiliyor.

# SuperAwesomeMicroProject tweet’i ile başlayan proje tam anlamıyla bir başarı hikayesine dönüşmüş. Özellikle sosyal medyanın farklı alanlarda, başarılı şekilde kullanılması, Oaida gibi tasarımcı ve genç dehaların kendini ve projelerini geliştirme fırsatı da yaratıyor.

Lego'dan Gerçek Boyutlu Araba Yaptı Lego'dan Gerçek Boyutlu Araba Yaptı Lego'dan Gerçek Boyutlu Araba Yaptı Lego'dan Gerçek Boyutlu Araba Yaptı Lego'dan Gerçek Boyutlu Araba Yaptı

İlişkili Haberler

One Response to Lego’dan Gerçek Boyutlu Araba Yaptı

  1. […] imkan sağlayan ve çocuklar kadar yetişkinlerin de uğraşmaktan keyif aldığı Lego’yla (Araba yaptılar Lego’dan daha ne olsun) gerçekten yaratıcı ve işlevsel ürünler ortaya çıkarılabilmektedir. […]

« »

Yukarı