MODD/report
Lezzet Kavramını Tipografi ile Anlatın

Lezzet Kavramını Tipografi ile Anlatın

5 Aralık 2013 • FİKİR VE YARATICILIK, REPORT

Yiyeceklerden tipografi yazı metoduyla bir sanat projesi tasarlayan yaratıcı ikili Rob Gonzalez ve Jonathan Quainton’a fotoğrafçı  Dominic Davies eşlik etti. Sanat yönetmenliğini ise  Andrew Stellitano ’nun üstlendiği bu farklı proje daha yapım aşamasında heyecanlı ve olumlu tepkiler almış. Lezzet kavramını, tipografi ile tasarlayan Sawdust Crative içinde bu fikir büyük bir beğeniyle kabul görmüş.

Monomyth kavramı temel olmuş fikir için. Farklılık düşüncesi üzerinde ilerlemek istemişler ve Joseph Campbell’in, “kahramanın yolculuğu” anlamında kullandığı terim olan Monomyth’den esinlenilmiş. Bunun çekimleri için ise natürmort fotoğrafçı Dominic Davies en uygun isim olarak görülmüş.

Her bir harfi kesmek için “Lunette” ismini verdikleri lazerle 3 boyutlu kesimler yapılmış ve HypeFor fontu tercih edilerek harfler oluşturulmuş.

Jonathan Quainton; “Yazı tipi açısaldı ve makarnayı kesmek kağıt kesmek gibi kolay olmuyordu. Derinliği ve geometrik kıvrımlı hatları olduğu için zordu, ama başardığımızda bağımsız bir düşünceyle oluşan ve sınırlı olmayan bir yapı ve görsellik sağladı bize.”

Dominic Davies; “fotoğrafların her birinde harfler okunaklı olmak zorundaydı. Doğru ortam için hep doğru anı bekledim ve bunu hissettiğim anda deklanşöre bastım.” diyor.

Güzel bir ortam ve tasarımla “Return”, “Initiation”, “Departure” kelimeleri bu şekilde oluşturulmuş ve orijinal bir fikir olarak siz sevenlere sunulmuş.

Sayfayı incelemek ve bu harika fikri detaylıca öğrenmek için linkinden Sawdust’un  sayfasına ulaşa bilirsiniz.

lezzet-kavramini- tipografi-ile--anlatin lezzet-kavramini- tipografi-ile--anlatin-icerik (1) Lezzet Kavramını Tipografi ile Anlatın Lezzet Kavramını Tipografi ile Anlatın

Lezzet Kavramını Tipografi ile AnlatınLezzet Kavramını Tipografi ile Anlatın

Lezzet Kavramını Tipografi ile Anlatın

Lezzet Kavramını Tipografi ile Anlatın  Lezzet Kavramını Tipografi ile Anlatın

 

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı