MODD/report
lumia-rakip-olarak-iphone-6-yi-secti

Lumia Rakip Olarak iPhone 6 Plus’ı Seçti

24 Kasım 2014 • MARKA VE PAZARLAMA, REPORT

Lumia serisi için Selfie reklamları yayınlayan Microsoft, marka savaşlarında Apple’a gönderme yaparak akıllı telefon sektöründe hızını kesmeden devam ediyor. Bilgisayar sektöründeki tek rakibi olan Mac ve Apple’ı belli ki akıllı telefon sektöründe de en büyük rakip olarak Microsoft, Apple’ın en ünlü programlarından Siri’ye gönderme yaptığı bir reklam yayınladı.

iPhone 6’yı da reklamında açıkça kullanan Lumia 830, kişisel asistan konusunda Siri’den daha iyi olduğunu iddia ediyor. Microsoft’un sanal asistanı Cortana’yı övdüğü reklam, iPhone 5S’ten iPhone 6’ya geçen Siri’yi tebrik etmesi ve kendine neler kattın demesini içeriyor. Aldığı tek cevabın “sadece büyüdüm” olduğunu duyan Cortona belli ki Apple’a diş geçirebileceği tek alanda gönderme yaparak kendini övüyor.

Cortona ile akıllı uyarılar ve bildirimler, hatırlatmalar alabileceğiniz vurgusunu yapan Microsoft Lumia 830 bakalım bu reklamlarla Apple’ın ne kadar dikkatini çekebilecek. Tabi bir de Microsoft’un Lumia ile ilgili olarak Nokia’yla bir ayrık bir barışık ilişkisinin de ne olacağını merak etmiyor değiliz.

lumia-rakip-olarak-iphone-6-yi-secti

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı