MODD/report
mahkeme-kararini-facebooktan-duyurdular

Mahkeme Kararını Facebook’tan Duyurdular

11 Mart 2015 • ONLINE DÜNYA, REPORT

Hayatımızın her alanına dahil olan Facebook şimdi de mahkeme kararının iletilmesi için kullanıldı. Olay Kosta Rikalı anne Evelyn Rojas Sanchez ile Pawel Oboz’un Amerika’da tanışmaları ve evlenerek Londra’ya yerleşmeleriyle başlıyor. Daha sonra çift bir kız çocuğu sahibi oluyor, ancak sorun yaşadıkları için ayrılıyorlar. İşte olaylar da bundan sonra oluyor. Çocuğunu Polonya’ya kaçıran Pawel Oboz, çocuğunu annesiyle görüştürmemek ve Polonya’da alıkoymak suçundan mahkemeye veriliyor.

34 yaşındaki Oboz’a mahkeme kararı telefon, sesli mesaj, posta, email, kurye ile iletilmesine karşın Oboz tarafından hiçbir şekilde yanıt verilmeyince, Londra’daki bir grup avukat son olarak mahkeme kararını Facebook üzerinden tebliğ etti.

Çocuğunu İngiltere’ye geri getirmediği için hakkında 12 ay hapis cezasına hükmedildiğini Oboz’un Facebook sayfası üzerinden bildiren avukatların bu hamlesine bakalım Obaz yanıt verecek mi göreceğiz? Ancak görünen o ki Facebook’un bundan sonra hukuki süreçlerde de etkili olacak gibi gözüküyor.

mahkeme-kararini-facebooktan-duyurdular

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı