MODD/report
new-york-polisinin-tweet-kampanyasi-ters-tepti

New York Polis Teşkilatının Tweet Kampanyası Ters Tepti

26 Nisan 2014 • ONLINE DÜNYA, REPORT

“#mynypdhashtag’i ile New York Polis Teşkilatı’nın başlattığı kampanya sosyal medyada tam tersi şekilde sonuçlandı. Geçtiğimiz hafta başlatılan bir kampanya ile vatandaşların polis memurlarıyla çektikleri fotoğrafları sosyal medya üzerinden yayınlanarak olumlu bir imaj yaratılmaya çalışılması, beklenenin çok ötesinde olumsuz şekilde kendini gösterdi.

NYPD’nin paylaştığı bir tweet ile başlayan bu kampanya, protesto ve eylemlerde orantısız güç kullanan polis memurlarının yaptıkları sert tepkilerle cevap bulunca polis teşkilatı ne yapacağını şaşırdı.

Sosyal Medya’nın gerçekten öngörülemez olduğunun en güzel kanıtı olan bu olay bakalım ileride nasıl bir sonuç doğuracak.

new-york-polisinin-tweet-kampanyasi-ters-tepti (1) new-york-polisinin-tweet-kampanyasi-ters-tepti (2) new-york-polisinin-tweet-kampanyasi-ters-tepti (3) new-york-polisinin-tweet-kampanyasi-ters-tepti (4) new-york-polisinin-tweet-kampanyasi-ters-tepti (5) new-york-polisinin-tweet-kampanyasi-ters-tepti (6) new-york-polisinin-tweet-kampanyasi-ters-tepti (7)

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı