MODD/report
nexustv-2014-ortasinda-piyasada

Nexus TV, 2014 Ortasında Piyasada

9 Aralık 2013 • ONLINE DÜNYA, REPORT

Geleneksel TV yayınlarının artık daha çok internet üzerinden izlenir olması, televizyonculuk anlayışını da değiştiriyor. Kişiye özel reklamdan, hedef kitlelere ait ölçümleme gibi avantajların olması da bu alanda farklı düşünce ve girişimcilik hareketlerini doğuruyor.

Bu hareketlerden birisi de Google’dan geliyor. İlk olarak “CES fuarında” ortaya çıkan Google Nexus TV, The Information’ın haberine göre 2014’ün ilk yarısında piyasada olabilir. Peki, Chromecast varken Nexus’a ne derece ihtiyaç var?

Öncelikli olarak Nexus TV, Android destekli olacak. Cihaz canlı yayınları desteklemeyecek ama Android destekli ürün uygulama desteği sunacak. Çok farklı bir içeriğe sahip olacak olan Nexus TV, Netflix, YouTube ve Hulu gibi servislere erişebilecek ve video yayınını paylaşabilecek. Cihazın hareket algılama yeteneğinin de olacağı ve Hangouts desteğinin bulunabileceği de gelen haberler arasında. Online reklamcılık düşüncesini gerçeğe dönüştürecek gibi gözüken Google’la artık, AdWords hesabınızdan TV reklamı bile verebilecek duruma gelebileceğiz.

Chromecast ve Nexus Q’dan sonra bakalım Nexus TV, nasıl bir başarı grafiği çizecek.

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı