MODD/report
ormani-ayaginiza-getiren-bina-suslemesi

Ormanı Ayağınıza Getiren Bina Süslemesi

7 Mart 2014 • REPORT, YAŞAM VE STİL

Japon mimar “Kengo Kuma”,  Tokyo’da bulunan“Sunny Hillspasta dükkanı için binanın dış kaplamasını karmaşık ahşap kafes şeklinde tasarlamış.

Ananaslı Kekler yapan dükkan için Associates şirketiyle çalışan Kengo Kuma, 3 katlı binanın dış cephesinin tamamını hassas bir çalışmayla ahşaplarla sarmış. 5000 metre ahşap şerit kullanan Kuma, hem görsel hem de dayanıklılık açısından tahtaları çapraz şekilde 30 ve 60 derecelik açılarda yerleştirmiş.

Amaçlarının şehir merkezinde doğal bir ortam oluşturmak olduğunu söyleyen Kengo, (ki haklı, tüm ormanı söküp getirmiş neredeyse) bu fikrin örme sepetten geldiğini de dile getiriyor.

Binanın temel kolonları tabi ki betondan yapılma, dış duvarlarsa zaten sadece camdan oluşuyor. Bu yapıdan tam anlamıyla tabi ki bir dış cephe kaplaması olmaz, ancak dış cephe ve iç dekorasyon için gayet yaratıcı olan bu fikir, çalışma ve yaşam alanı açısından da gayet pozitif duygular uyandırıyor diyebiliriz.

Ormanı Ayağınıza Getiren Bina Süslemesi Ormanı Ayağınıza Getiren Bina Süslemesi Ormanı Ayağınıza Getiren Bina Süslemesi Ormanı Ayağınıza Getiren Bina Süslemesi Ormanı Ayağınıza Getiren Bina Süslemesi Ormanı Ayağınıza Getiren Bina Süslemesi

 

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı