MODD/report
paypal-mobil-odeme-rekabeti-icin-paydianti-satin-aliyor

PayPal, Mobil Ödeme Rekabeti İçin Paydiant’i Satın Alıyor

3 Mart 2015 • MARKA VE PAZARLAMA, REPORT

Ebay’in ödeme sistemleri ayağını oluşturan PayPal, mobil cüzdan ve mobil ödeme konusunda hizmet sunan Subway, Capital One, MCX tarafından kullanılan Paydiant’i satın aldığını açıkladı. Ayrıcalıklı müşterilerine önemli hizmetler sunan Paydiant için 280 milyon dolar civarında bir bedel ödeyen PayPal, bu satın alma ile sektördeki en büyük rakibi Apple Pay başta olmak üzere Android Pay ile ciddi bir mücadeleye hazırlandığının da sinyallerini veriyor.

Mobil ödeme sistemleri rekabetinde oldukça önemli bir satın alma olan Paydiant, markaların mobil uygulamalarla entegrasyonunu sağlıyor, mağazaların kendi mobil ödeme kartlarını ve hizmetlerini sunmalarını sağlıyor. Ayrıca Wallmart, Target ve Exxon gibi dünya devi perakendecilere mobil cüzdan hizmeti de sunan Paydiant’in satışının Mart ayı sonlarına doğru tamamlanması bekleniyor.

Satın almayla birlikte mobil ödeme sektöründe oldukça önemli bir pozisyon elde edecek olan PayPal’in, marka ve mağazaların Apple Pay’e karşı bir arayışta olduğu gerçeğini de hesaba katarsak oldukça önemli ve yerinde bir satın alma yaptığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

paypal-mobil-odeme-rekabeti-icin-paydianti-satin-aliyor

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı