MODD/report
Philips Design'dan Çevre Dostu "Mikrobiyal Ev"

Philips Design’dan Çevre Dostu “Mikrobiyal Ev”

13 Mart 2014 • FİKİR VE YARATICILIK, REPORT

Philips Design” tarafından tasarlanan “Mikrobiyal Ev” evlerimizde günlük olarak yaptığımız her şeyi daha çevreci ve geri dönüşüm çerçevesinde bize sunan bir tasarım. Birbirine bağlı makinelerden oluşan sistem; filtreler, süzgeçler, yakacaklar, buhar gücü gibi birçok detayı içinde barındırıyor.

Biyo-çürütücü” atık değirmeni, gaz odası ve kesme yüzeyi tek bir platformda bulunuyor. Organik atıklar, bakteriler tarafından ayrıştırılırken ortaya çıkan gaz daha sonra ocakta ve ısınmada kullanılmak üzere borular üzerinden iletilir.

Yemek masası bir kiler ve soğutucu görevi görürken, arılar için özel olarak entegre edilebilen girişlerle doğal bala da sahip olabiliyorsunuz.

Proje henüz daha araştırma-geliştirme aşamasında. Ama düşünce olarak faydalı, kullanışlı ve çevreci. “Philips Design”ın Urban Beehive projesi gibi geliştirilmeyi bekleyen bir proje ve başarılması imkansız değil. Çok kısa bir süre sonra belki de tüm ev dekorasyonu ve işleyişi bu şekilde olacak ve bizler de doğaya bir nebze olsun daha fazla katkı sağlamayı bu şekilde başarabileceğiz.

)

Philips Design'dan Çevre Dostu "Mikrobiyal Ev" Philips Design'dan Çevre Dostu "Mikrobiyal Ev" Philips Design'dan Çevre Dostu "Mikrobiyal Ev"

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı