MODD/report
pokemon-go-cilginligi-hizli-basladi

Pokemon Go Çılgınlığı Hızlı Başladı

11 Temmuz 2016 • ONLINE DÜNYA, REPORT

Çıktığı ilk günden beri adeta çılgınlık yaratan Pokemon yeni oyunu Pokemon Go ile tüm dünyayı sarmaya devam ediyor. The Pokemon Company tarafından geçtiğimiz yıl duyurulan oyun yayınlandığı ülkelerde beklenenin de üstünde bir ilgi gördü. Çizgi filme paralel ilerleyen ve yakalayıp güçlendirilen pokemonların olduğu oyun GYM merkezlerindeki liderleri yenerek şampiyon olma üzerine kurulu.

Şu anda Google Play’de 200.000’den fazla indirilen oyunun aktif olduğu ülkelerde oyuncular için uyarılar yayınlanıyor. GPS sistemi ile çalışan ve sizin hareketinizle haritada dolaşmanızı sağlayan oyun birçok kişinin özel mülklere, hastanelere, karakollara girmesine de neden oldu. Yetkililer oyuncuların karşıdan karşıya geçerken ya da düşme tehlikesi olan yerlerde dolaşırken dikkatli olunmasını belirtiyor. Ülkemizde oyunun ne zaman yayına gireceği bilinmiyor ancak tüm dünya gibi Türkiye’de de oyun dört gözle bekleniyor.

pokemon-go-cilginligi-hizli-basladi (4) pokemon-go-cilginligi-hizli-basladi (1) pokemon-go-cilginligi-hizli-basladi (2) pokemon-go-cilginligi-hizli-basladi (3)

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı