MODD/report
rakip-markalarin-marka-renklerini-degistirmeyi-hic-dusundunuz-mu

Rakip Markaların Marka Renklerini Değiştirmeyi Hiç Düşündünüz mü?

13 Ocak 2015 • REPORT, YAŞAM VE STİL

Bir markayı özel yapan değişmezler; logosu, ismi ve tabi ki marka renkleridir. Hatta bazen o renkler öyle bir yer eder ki aklımızda ufak bir renk değişikliği bile bizleri etkilemektedir. Coca Cola’nın yeşil ve daha sağlıklı ürünü Coca Cola Life buna güzel bir örnek. İşte bu düşünceden hareketle Brezilyalı grafik tasarımcısı Paula Rúpolo en büyük rakiplerin marka renklerini birbirlerine uyarladığı bir çalışma yapma kararı almış.

Oldukça etkileyici ve farklı olan bu çalışma bizim markaları nasıl içselleştirdiğimizi de bizlere gösteriyor. İşte Rúpolo’nun markalara renk katış çalışmaları.

rakip-markalarin-marka-renklerini-degistirmeyi-hic-dusundunuz-mu (1) rakip-markalarin-marka-renklerini-degistirmeyi-hic-dusundunuz-mu (2) rakip-markalarin-marka-renklerini-degistirmeyi-hic-dusundunuz-mu (3) rakip-markalarin-marka-renklerini-degistirmeyi-hic-dusundunuz-mu (4) rakip-markalarin-marka-renklerini-degistirmeyi-hic-dusundunuz-mu (5) rakip-markalarin-marka-renklerini-degistirmeyi-hic-dusundunuz-mu (6) rakip-markalarin-marka-renklerini-degistirmeyi-hic-dusundunuz-mu (7) rakip-markalarin-marka-renklerini-degistirmeyi-hic-dusundunuz-mu (8) rakip-markalarin-marka-renklerini-degistirmeyi-hic-dusundunuz-mu (9)

İlişkili Haberler

One Response to Rakip Markaların Marka Renklerini Değiştirmeyi Hiç Düşündünüz mü?

  1. […] renklerini değiştirerek marka algısını nasıl sahiplendiğimizi daha önce görmüştük. Şimdi de bir başka tasarımcı Fabio Di Corleto bizlere sosyal medya kanallarının ikon ve […]

« »

Yukarı