MODD/report
rekorluk-oyun-koleksiyonu-satiliyor

Rekorluk Oyun Koleksiyonu Satılıyor

10 Haziran 2014 • REPORT, YAŞAM VE STİL

Birçoğumuz bilgisayar veya konsol oyunlarını severiz. Özellikle küçüklüğümüzün en büyük eğlencelerinden olan bu eğlence platformları, bazıları için ise bir hayat şekli ve yaşam tarzı oluyor.

İşte Michael Thommason da bu insanlardan birisi. Thommason¸ tam bir oyun sevdalısı ve elinde bulunan 12.000’e yakın oyun ile Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye hak kazanan bir koleksiyoncu. 25 yıllık bir geçmişle bu sayıya ulaşan Thommason, şimdi ise sahip olduğu oyunları internet üzerinden açık arttırma ile satışa çıkarıyor. 8.300’den fazlası hiç açılmamış olan tamamı orijinal olan oyunları satın alan kişi, hem dünyanın en büyük oyun koleksiyonuna sahip olacak hem de Retro Dergisi’ne ömür boyu abonelik kazanacak.

Oyunların bir hobiden öte kendi kimliğinin bir parçası olduğunu söyleyen Thommason, bu alanda tüm deneyimini ve birikimini dergilerde paylaşmaya devam edeceğini dile getiriyor.

İşte Michael Thommasonun her yıl 3000 dolar harcadığı ve bu rekor için sahip olduğu 12.000 oyunun Atari’den Playstation’a varan platformları;

Amiga CD-32, Amstrad CPC, APF MP1000, Arcadia 2001, Atari 2600, Atari XE/XL, Bandai / Apple Pippin, Bandai Playdia, BBC Micro, Casio Loopy, Colecovision, Commodore 64, Commodore 64/128, Commodore Vic-20, Dragon 32, DVD Interactive, Epoch Cassette Vision, Epoch Super Cassette Vision, FM Towns, FM Towns Marty, Hyperscan, LaserDisc Interactive, Leap Frog Leapster, Leap Frog Didj, Mattel Intellivision, Mattel Aquarius, Microsoft X-Box, Microsoft X-Box 360, Microvision, MSX, NEC TurboGrafx-16, Neo-Geo AES, Neo-Geo CD, Nintendo Entertainment System (NES), Nintendo Family Computer Disk System, Nintendo GameBoy, Nintendo GameBoy Color, Nintendo GameBoy Advance, Super Nintendo, Nintendo 64, Nintendo 64 DD, Nintendo GameCube, Nintendo DS, Nintendo 3DS, Nintendo Wii, Philips CD-I, Radio Shack TRS-80, RCA Studio II, Sega SG-1000, Sega Master System, Sega Game Gear, Sega Genesis, Sega 32x CD, Sega Pico, Sinclair ZX Spectrum, Sony Playstation, Sony Playstation 2, Sony Playstation 3, Sony PSP, Sony Vita, TI-99/4a, Tiger R-Zone, Timex Sinclair, Tomy Tutor ,V.Flash, V.Smile, Wonderswan and Wonderswan Color

rekorluk-oyun-koleksiyonu-satiliyor (1)

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı