MODD/report
renault-kwid-consept-araci-gorucuye-cikti

Renault “KWID CONCEPT” Aracı Görücüye Çıktı

6 Şubat 2014 • MARKA VE PAZARLAMA, REPORT

Renault son üç yıl içerisinde Hindistan’da eşi görülmemiş bir büyüme gerçekleştirdi. Buna bağlı olarak da “Renault Design India”nın teknolojik katısıyla “KWID CONCEPT” modelini tasarladı. Avrupa dışında lansmanı yapılan ilk Renault konsept aracı olan “KWID CONCEPT”in Hindistan’da tanıtılmasının bir nedeni de Delhi Otomobil Fuarı oldu.

Asya-Pasifik Bölgesi Başkanı Gilles Normand, “Hindistan’daki genç müşteriler genelde trend yaratıcıları ve teknoloji ve keyifli sürüş söz konusu olduğunda, sınırları zorlamak istiyorlar. Aracın iç kabin tasarımı da Hindistan’ın hava durumu göz önüne alınarak sıcak hava koşullarına uyarlanarak tasarlandı” sözlerine yer verdi.

Büyük tekerlekleri ve çamurluklarıyla bir “Buggy” aracına benzeyen KWID CONCEPT, Hindistan’ın kalabalık aile yapısına da uyan bir araç. Tasarım olarak farklı olan araçta 5 kişilik koltuk bulunuyor ve dizilim 1-2-2 şeklinde dağılıyor. Ön yolcu koltuklarının biraz önünde bulunan şoför koltuğuyla yarış arabalarını da andıran araç EDC otomatik vites kutusu bulunuyor. 1,2 litre turbo benzinli motora sahip araç için elektrikli modeller de üretilecek.  Renault logosunun arkasında bir şarj soketi bulunuyor ve araç buradan şarj oluyor.

Eğlenceli, çekici ve enerjik bir görünüme sahip araç iki renkten oluşuyor. Koltuk ve araç içi tasarımında“koza” teması işlenmiş araç LED aydınlatma, direksiyon viteslerine sahip. Araç hakkında daha detaylı bilgi ve fotoğraflar için linki tıklayabilirsiniz.

Renault “KWID CONCEPT” Aracı Görücüye Çıktı Renault “KWID CONCEPT” Aracı Görücüye Çıktı Renault “KWID CONCEPT” Aracı Görücüye Çıktı Renault “KWID CONCEPT” Aracı Görücüye Çıktı Renault “KWID CONCEPT” Aracı Görücüye Çıktı Renault “KWID CONCEPT” Aracı Görücüye Çıktı

 

 

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı