MODD/report
sanal-gercekligin-dozu-microsoft-hololens-ile-artiyor(1)

Sanal Gerçekliğin Dozu Microsoft HoloLens İle Artıyor

22 Ocak 2015 • MARKA VE PAZARLAMA, REPORT

Bilim kurgu filmlerinde hologram teknolojisine denk geldiğimiz ilk zamanlarda etkisinde uzunca bir süre kalmıştık daha sonra hayatımıza yavaş yavaş dahil olan bu teknoloji beraberinde arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik gibi terimleri getirdi. Fiziksel yaşamı modifiye eden teknolojik çalışmaların ivmesi her geçen gün arttıkça bu ürünlerin üreticileri birbirleriyle yarışıyor ve bizi her geçen gün 1985 yapımı “Back To the Future” filminde ki ütopik teknolojilere yaklaştırıyor.
Kinect, Oculus Rift, Google Glass, Google Cardboard, Pinć, Musion ve  Leap Motion, Myo derken Microsoft çıtayı biraz daha yukarı taşıyarak HoloLens’i duyurdu. Tüm yaşam alanını yani  dünyayı hologram ile kaplayan bu teknoloji oyun oynamaktan tasarım yapmaya, televizyon izlemekten telefonla konuşmaya kadar hayatın teknolojiye dokunan her alanını bünyesinde barındırıyor.
sanal-gercekligin-dozu-microsoft-hololens-ile-artiyor(2)
sanal-gercekligin-dozu-microsoft-hololens-ile-artiyor(5)

Project Spartan Buzdağının Görünen Kısmıymış…

Internet Explorer uygulamasına gelen güncelleme ile Project Spartan tanıtımı Microsoft için sadece çerezmiş denebilir çünkü yeni duyurulan HoloLens teknolojisinin yarattığı etki kulisleri sarsmaya başladı.  Ayrıca geçtiğimiz gün yayınlanan tanıtım videosunun ise 1 günlük bir zaman zarfında 3 Milyon’u aşkın tıklanma oranına ulaşması ise HoloLens’in kitleler üzerindeki etkisini kanıtlar nitelikte.

sanal-gercekligin-dozu-microsoft-hololens-ile-artiyor(6)
sanal-gercekligin-dozu-microsoft-hololens-ile-artiyor(3)

sanal-gercekligin-dozu-microsoft-hololens-ile-artiyor(4)

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı