MODD/report
Scarface Yeniden Çekiliyor

Scarface Yeniden Çekiliyor

25 Mart 2014 • DUYURULAR, ETKİNLİKLER, REPORT

Daha önce iki kere çekilen ve özellikle ikinci çekiminde Al Pacino’nun kattığı o havayla destanlaşan film, üçüncü kez beyaz perdeye geliyor. Aslında filmin yeniden çekileceği söylentileri geçtiğimiz yıllarda çıkmıştı, ancak karar bugün netlik kazandı ve Universal Studios yönetmen koltuğuna da adı geçen David Yates yerine Pablo Larrain oturtmayı uygun gördü. Filmle ilgili henüz çok fazla bilgi yok ama önceki iki filmden yararlanılacağı gelen haberler arasında. Ayrıca Tony Montana karakteri de farklı bir soy isimle filmdeki yerini alabileceği ve Meksikalı bir çetenin Los Angeles’da kuracağı suç imparatorluğunun ana konu olacağı da dedikodular arasında.

Hatırlatalım film ilk olarak 1932 yılında Howard Hawks tarafından çekilmiş ve Tony Montana, Oscarlı aktör Paul Muni tarafından canlandırılmıştı. Büyük hayranlık uyandıran film ikinci kez ise 1983 yılında çekildi. Tabi ki hepimizin aklında da o zaman yer etti. Al Pacino’nun muhteşem oyunculuğuyla zihinlere bir kere daha kazınan filmin yönetmenliğini bu kez Brian De Palma yapmıştı.

Tony Mondana ve Al Pacino’ uyumundan ve etkisinden sonra ne gibi değişiklikler olur bilinmez ama ne olursa olsun bir filmin 3’üncü kez çekilecek değer ve önemi kazanması çok zordur. Bu yüzden yapımcılarından yazarlarına kadar Scarface’i bugünlere getiren herkesi bir kere daha tebrik etmekte fayda vardır diye düşünüyorum.

Scarface Yeniden Çekiliyor

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı