MODD/report
sickweatherla-hastaliklardan-korunun

“Sickweather”la Hastalıklardan Korunun

10 Aralık 2013 • ONLINE DÜNYA, REPORT

Kışın gelmesi ve havaların iyice soğumasıyla hastalıklara yakalanma riski de artmakta. Hastalıklardan kaçmanın tabi ki yolu yok, nerede olursak olalım mikroplara ve virüslere maruz kalma ihtimalimiz daima var. Ancak yeni bir uygulamayla artık mikroplara yakalanma ihtimalini bir nebze de olsa azaltabilirsiniz.

Farklı bir uygulama olan “SickWeather” bizler için şehrin hastalık haritasını oluşturuyor ve durumu bizlere haber veriyor. Sosyal ağ üzerinde aranan ve yazılan mesajları semantik şekilde tarayarak bir algoritmik değerlendirme yapan SickWeather, bölgesel olarak hastalıkları harita üzerine yerleştiriyor. Uygulamayı kullanmak son derece basit, hangi hastalığa bakmak istediğinizi belirleyip, şehrinizi seçiyorsunuz ve istediğiniz harita önünüze geliyor.

Sizler de bu haritaya bakarak hangi bölgede hangi hastalığın fazla yaygın olduğunu görebiliyorsunuz. Tabi ki siz de verilerinizi ve bilgilerinizi girerek bu haritaya etki edebilir, diğer kullanıcıları bilgilendirebilirsiniz. SickWeather uygulamasının, web versiyonu da var, bu sayfaya linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

“SickWeather” bir önlem mi bilinmez ama evhamlı ve hastalığa karşı önlem almak isteyenler için farklı bir çözüm olabilir gibi görünüyor. Biz gene de sizleri uyaralım ve klasik yöntemleri göz ardı etmeden, bu soğuk havalarda gerekli beslenmeyi yapmanızı ve kalın giyinmenizi hatırlatalım.

"Sickweather"la Hastalıklardan Korunun

 

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı