MODD/report
silahlar-boncuk-bile-atmasin-boncukla-kaplansin

Silahlar Boncuk Bile Atmasın, Boncukla Kaplansın

19 Şubat 2014 • REPORT, YAŞAM VE STİL

Dünyanın en bilinen silahlarından birisidir AK-47 nam-ı diğer Kalashnikov. Tasarımcısı Rusyalı Mikhail Kalashnikov’dan ismini alan bu bozulmak bilmeyen ve onlarca türü olan silah, bir tasarım harikası olsa da en nihayetinde ölüme sebebiyet veren bir nesne. Özelikle kullanımının çok yaygın olduğu Afrika’da gene Afrikalı bir sanatçı “Ralph Ziman” tarafından yaratıcı ve anlamlı bir şekilde protesto ediliyor.

Ralph Zilman, şiddeti, ateşli silahları ve savaşı protesto etmek için AK-47’leri renkli boyalarla boyadıkları “tohum”larla kapladı. Afrika genelinde 100 milyon silahın bulunduğunu ve bunun ciddi bir sayı olduğuna değinen Zilman, sanatçı arkadaşlarından oluşan bir ekiple bu projeyi tamamlamış. Tohum, boncuk ve telle sarılan silahlar renkli ve daha dost canlısı bir hale bürünüyor. Birçok kişi tarafından beğenilen ve onaylanan bu projeyi ben de barış yanlısı, eğlenceli ve anlamlı bulduğumu da belirteyim.

Silahlar Boncuk Bile Atmasın, Boncukla Kaplansın Silahlar Boncuk Bile Atmasın, Boncukla Kaplansın Silahlar Boncuk Bile Atmasın, Boncukla Kaplansın Silahlar Boncuk Bile Atmasın, Boncukla Kaplansın Silahlar Boncuk Bile Atmasın, Boncukla Kaplansın Silahlar Boncuk Bile Atmasın, Boncukla Kaplansın

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı