MODD/report
Sıradaki Satın Alma Twitterdan

Sıradaki Satın Alma Twitter’dan

8 Nisan 2014 • MARKA VE PAZARLAMA, REPORT

Özellikle 2014 yılı şirketlerin satın almaları ve büyümeleri açısından hareketli bir yıl olarak başladı. Daha ilk çeyrekte birçok firma özellikle Google ve Facebook tarafından satın alındı. Ancak bu yarışta geri kalmayı düşünmeyen bir isim daha var Twitter.

Google’ın eski çalışanları tarafından 2013 sonlarında kurulan Cover isimli Android uygulaması, Twitter tarafından satın alındı. Cover uygulaması, Android tabanlı telefonlarda, kilit ekranında sık kullanılan 6 uygulamayı sizin yerinize düzenliyor. Yani size kilidi açmadan en çok kullandığınız 6 uygulamaya ulaşma fırsatı sunuyor.

Satın almanın mali detayları henüz iki firmadan da açıklanmadı ancak bu satın almada bir diğer dikkat çeken nokta ise, Google’ın eski çalışanlarının da Twitter ekibine katılacak olması. Zaten Cover çalışanları bu satın almadan oldukça mümkün gözüküyor. Zira “Ceplerimizde taşıdığımız süper bilgisayarların henüz açığa çıkarılmamış potansiyeline ve Android’in muazzam gücüne. Twitter, akıllı telefonların daha da akıllı, kullanışlı ve bağlamsal olabileceği vizyonumuzu bizimle paylaşıyor. Birlikte bunu gerçekleştireceğiz” açıklamaları da bunu destekliyor.

Sıradaki Satın Alma Twitterdan

 

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı