MODD/report
sivil-girisimlere-destek-icin-bilgi-sosyal-kulucka-merkezi-acildi

Sivil Girişimlere Destek İçin “Bilgi Sosyal Kuluçka Merkezi” Açıldı

24 Aralık 2014 • REPORT, YAŞAM VE STİL

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin kuruculuğunda, Sivil Toplum Çalışmaları Merkezi (STÇM) öncülüğünde Sivil Toplum Kuruluşları için yeni bir proje sunuluyor “Bilgi Sosyal Kuluçka Merkezi”.

Açık Toplum Vakfı’nın ve İsveç Konsolosluğu ile Friedrich-Ebert-Stiftung Derneği’nin de desteğiyle açılan bu merkez İstanbul’da desteğe ihtiyaç duyan sivil toplum girişimlerini desteklemek amacıyla kuruldu. Sivil Toplum Kuruluşları ve sivil girişimlere ofis alanı, mentorluk, akademik danışmanlık, seyahat fonu, finansman, hukuki destek, eğitim ve atölyeler sunan “Bilgi Sosyal Kuluçka Merkezi” desteğe ihtiyaç duyan sivil toplum girişimlerini bu merkezde10 ay süreyle ağırlayacak ve hayata geçirmek istedikleri çalışmalar bir ihtiyaç analizi ve stratejik yol haritası oluşturularak desteklenecek.

İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü’nde düzenlenen törenle açılan “Bilgi Sosyal Kuluçka Merkezi”ne dâhil olan her proje ve girişim masa, dolap, daha büyük toplantılar için okulun imkânlarını kullanma olanağı, telefon, internet, yazıcı, fotokopi, bulut internet hizmetleri (sanal ortamda veri depolama olanakları, vb.) ve yemek imkânlarına da sahip olacak. Üstelik ortak kullanıma yönelik bir toplantı salonu, video kamera, röportaj/radyo programları için ses kayıt ekipmanları, video/ses montaj olanakları da ilgili girişimlerin kullanımına sunulacak. Ofis alanı ilgili sivil girişimlerin iş günleri ve hafta sonu kullanımı da destek arayan kuruluşlara sağlanacak.

Bilgi Sosyal Kuluçka Merkezi ile ilgili detayları ve katılmak için gerekli şartları link üzerinden sayfaya giderek öğrenebilirsiniz.

sivil-girisimlere-destek-icin-bilgi-sosyal-kulucka-merkezi-acildi (1) sivil-girisimlere-destek-icin-bilgi-sosyal-kulucka-merkezi-acildi

 

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı