MODD/report
snapchat-haber-videosu-getiriyor-en-iyi-arkadaslari-goturuyor (1)

Snapchat Haber Videosu Getiriyor, En İyi Arkadaşları Götürüyor

28 Ocak 2015 • ONLINE DÜNYA, REPORT

Akıllı cihaz uygulamaları içinde en çok konuşulanlar arasında olan Snapchat yeni getirdiği güncellemesiyle online dünya gündemine oturdu. Hikâye haberler diyebileceğimiz  “Discover” özelliğini getiren Snapchat, bir başka hizmetini ise kaldırıyor “En İyi Arkadaşlar”.

Discover özelliğini hemen açıklayalım. Anlaştığı haber kanallarıyla kullanıcılarına video haber içeriği sunacak olan yenilik, 24 saatte bir güncellenecek ve en yeni haberleri Snapchat tarzında sunacak. Belgesel görüntüleri ve gündem haberlerini içerecek olan paylaşımla kullanıcıyı daha uzun ve kalıcı olarak sistemde tutmak isteyen uygulamanın diğer yeniliği ise “En İyi Arkadaşlar” kısmını kaldırması oldu. Snapchat en çok paylaşım yapılan arkadaşlar yerine, hikâye yükleyenleri listeleme kararı aldı. Tabi bununla beraber kişilerin kaç Snap attığı istatistiği de ortadan kalktı.

Özellikle Twitter üzerinden “En İyi Arkadaşlar” kısmının kaldırılması konusunda oldukça olumsuz tweet’ler alan Snapchat (1 milyondan fazla) bakalım bu tepkilerden sonra geri adım atacak mı?

snapchat-haber-videosu-getiriyor-en-iyi-arkadaslari-goturuyor

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı