MODD/report
sosyal-medya-da-cocuklar-her-icerigi-paylasmamali

Sosyal Medya’da Çocuklar Her İçeriği Paylaşmamalı

14 Ocak 2015 • REPORT, YAŞAM VE STİL

Günümüzde sosyal medya kullanım yaşı 6 – 8 yaşlara kadar düştü bu sebepten kontrollü kullanım bilincine erişememiş ufaklıklar paylaştıkları içerikler bakımından ya da takip ettikleri sayfalar aracılığı ile karşılaşacakları şeyleri tam olarak çözümleyemiyorlar. Onlar için eğlenceli olan bir paylaşımın başka zihinlerde ne gibi yansımalar oluşturacağını bilmeyen çocuklar için sosyal medya eğlenceli bir korku tüneli haline geliyor. Paylaşım kültürü ve aksiyonların içeriği konusunda bilgi sahibi olmayan çocuk psikolojisi çocuğunu rencide etmeden yetiştirmeye çalışan aileler için çoğu zaman büyük problem yaratıyor.

sosyal-medya-da-cocuklar-her-icerigi-paylasmamali

Bu tarz problemlerin önüne geçmek ve aileler ile çocukları arasında köprü görevi kurmak isteyen Leo Burnett Change 9 Ocak – 7 Şubat Arasında televizyonda er alacak bir kampanya başlatmış. Çocukların özel hayatlarındaki her içeriği paylaşmamaları gerektiğini çünkü çevrimiçinde bu içeriği kimin göreceğinin kontrolü olmadığını anlatıyor.

Kampanya için hazırlanan “Seninkini Gördüm” (I Saw Your Willy) ve “Lucy ve Çocuk” (Lucy And The Boy) filmleriyle bir fikrin ve içeriğin, olumsuz zihinlerde ne tip sonuçlar doğurabileceği anlatılıyor. NSPCC tarafından hazırlanan internet sitesinde ise çocukların bu konuda doğru bilinçlendirme methodları paylaşılıyor.

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı