MODD/report
surucusuz-arac-isine-ingiliz-hukumeti-de-el-atti

Sürücüsüz Araç İşine İngiliz Hükümeti de El Attı

2 Mart 2015 • REPORT, YAŞAM VE STİL

Sürücüsüz araç yarışına İngiltere Hükümeti de girdi, “Meridian” ve “Catapult” isimli prototiplerinin test sürüşlerini yapmaya başladı. GATEway Project kapsamında geliştirilen ve Londra’da sergilenen araçlar görenler tarafından büyük ilgi görürken araçların şu an için trafiğe çıkmasına epey bir zaman olduğu da dikkatlerden kaçmıyor.

Hukuki ve teknik değişiklikler için daha çalışma gerektiğini belirten yetkililer, proje için üniversitelerden Ulaştırma Bakanlığı’na birçok farklı ekibin bir araya geldiğini de belirtiyor. Proje tabi ki donanımı ve tasarımıyla bir Volvo, Audi, Samsung, Apple ya da en büyüklerden Google gibi iddialı olmasa da çeşitlilik konusunda bizlere yeni bir kart daha açmış oluyor.

surucusuz-arac-isine-ingiliz-hukumeti-de-el-atti (1) surucusuz-arac-isine-ingiliz-hukumeti-de-el-atti (2) surucusuz-arac-isine-ingiliz-hukumeti-de-el-atti (3) surucusuz-arac-isine-ingiliz-hukumeti-de-el-atti (4) surucusuz-arac-isine-ingiliz-hukumeti-de-el-atti (5) surucusuz-arac-isine-ingiliz-hukumeti-de-el-atti (6) surucusuz-arac-isine-ingiliz-hukumeti-de-el-atti (7) surucusuz-arac-isine-ingiliz-hukumeti-de-el-atti (8)

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı