MODD/report
tadilatta-yeni-malzeme-donemi-lego

Tadilatta Yeni Malzeme Dönemi “Lego”

21 Şubat 2014 • FİKİR VE YARATICILIK, REPORT

Birçok binada ve köprüde özellikle eski olanlarda çatlaklar veya kırıklar bulunur. Bunların çoğu tarihi ve eskimiş bir hava katsa da çoğu zaman dikkatimizi bile çekmeden yanlarında geçer gideriz. Alman sanatçı Jan Vormann o geçip gidenlerden olamamış ve gördüğü tüm çatlaklara sanatçı dokunuşunu yapmış. Bizim bildiğimiz onarımlar çimento, tuğla, sıvayla yapılır ama sanatçı farkı bu olsa gerek Vormann bunu Lego’yla yapmayı tercih etmiş. Dünya’nın birçok yerini gezen ve tarihi olsun olmasın bina ve duvarlardaki çatlakları Lego’larla dolduran Vormann, farklı bir tadilat yolu geliştirmiş.

Dispatch work” ismiyle andığı bu sıra dışı tasarımlar yerlerinde ne kadar süre kalıyordur bilinmez ama görenlerin yüzünde tebessüm oluşturduğu ve akıllarını kurcaladığı bir gerçek. Sanatçının dünya üzerinde gittiği şehirlerdeki minik projelerini görmek için Dispatch work link üzerinden sayfaya gidebilirsiniz.

Tadilatta Yeni Malzeme Dönemi "Lego" Tadilatta Yeni Malzeme Dönemi "Lego" Tadilatta Yeni Malzeme Dönemi "Lego" Tadilatta Yeni Malzeme Dönemi "Lego"Tadilatta Yeni Malzeme Dönemi "Lego" 

 

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı