MODD/report
uyumlu-cift-dedigin-boyle-olur

Uyumlu Çift Dediğin Böyle Olur

21 Şubat 2014 • REPORT, YAŞAM VE STİL

Evli çift fotoğraflarını her yerde görmek mümkündür. Montrealli fotoğrafçı JJ Levine de çift fotoğrafları çekiyor, ancak bir farkla. Onun fotoğraflarındaki çiftler tek kişiden oluşuyor. Karı-koca olarak fotoğrafladığı kişiler aslında aynı kişinin erkek ve kadın halinde hazırlanıp fotoğraf çektirmesiyle oluşuyor.

Makyaj hileleri ve tabi ki kıyafetlerle hazırladığı kişileri ikna edici şekilde fotoğrafladıktan sonra Levine, bu iki fotoğrafı birleştiriyor. Fotoğraflardaki kişiler Levine’in arkadaşlarıymış. Yıllarca aile ve arkadaşlarının fotoğraflarını çektikten sonra böyle bir projenin aklına geldiğini söyleyen sanatçı, ayrıca kendini dini, cinsel tercihleri ve kararları yüzünden gizlemek zorunda kalan kişilerden de etkilendiğini söylüyor. Ne diyelim başarılı bir çalışma olmuş ama bir taktiri de Levine’in arkadaşları hak ediyor gibi ne dersiniz?

 Uyumlu Çift Dediğin Böyle Olur Uyumlu Çift Dediğin Böyle OlurUyumlu Çift Dediğin Böyle Olur Uyumlu Çift Dediğin Böyle OlurUyumlu Çift Dediğin Böyle OlurUyumlu Çift Dediğin Böyle Olur Uyumlu Çift Dediğin Böyle Olur

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı