MODD/report
ve-ios-10-gorucuye-cikti

Ve iOS 10 Görücüye Çıktı

14 Haziran 2016 • ONLINE DÜNYA, REPORT

Apple’ın her yıl düzenlediği WWDC etkinliği bu yıl da büyük ilgiyle teknoloji sevenlerle buluştu. Apple’ın ürünlerine ve şirketine dair yeniliklerini tanıttığı etkinlikte tabi ki en çok beklenen yeni işletim sistemi iOS 10’du.

* Kilit ekranı, mesajlaşma, Siri, haritalar, Apple Music ve fotoğraflar uygulamalarında güncellemelerin göze çarptığı iOS 10’un ekran kilidi konusundaki ilk yeniliği zenginleştirilmiş bildirimler ve genişletilmiş 3D Touch kullanımının gelmiş olması.

* iOS kullanıcılarının en sevdiği uygulamalardan olan Siri, iOS 10 ile geliştiricilere açılıyor. Uygulama geliştirenler sistemlerini geliştirerek Siri’den faydalanarak sesli komutlarla doğrudan uygulamalara erişim sağlayabilecekler. Özellikle akıllı ev ve araç sistemlerinde yaygın kullanımın olması beklenen bu yenilikle ödemelerden akıllı ev sistemlerinin ayarlanmasına, Apple TV’den güvenlik ayarlarına geniş kapsamda bir hizmet sağlanacak.

* Mesajlar kısmı için de yenilenen iOS 10 daha anlamlı ve eğlenceli mesajlar oluşturabilmeniz için yeni efektler ve etiketler getiriyor.

* Fotoğraflar için de yenilenen iOS 10 yüz tanıma sistemi ile kişilere göre otomatik albüm oluşturma ve Memory özelliğiyle geçmişte çektiğiniz tüm fotoğraflarınızı ve videolarınızı zaman zaman karşınıza getirerek anıları tazelemenizi sağlıyor.

* Ufak tefek birçok başka yenilikle karşımıza çıkan iOS 10’un Beta sürümü Eylül ayına kadar sürecek. iPhone 7 ile kullanıcıya da sunulacak olan yeni işletim sisteminin Beta versiyonunu tabi ki öncelikle geliştiriciler Apple Geliştirici Merkezi ve OTA üzerinden indirerek deneyimleyecek.

İşletim sisteminin güncellemesini alacak cihazlar ise şöyle; iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 1, iPad 2, iPad 3 , iPad 4, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, iPod touch 5 ve iPod touch 6.

ve-ios-10-gorucuye-cikti

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı