MODD/report
Volvo, "Drive Me" ile Yollara Çıkmaya Hazırlanıyor

Volvo, “Drive Me” ile Yollara Çıkmaya Hazırlanıyor

23 Ocak 2014 • MARKA VE PAZARLAMA, REPORT

Sürücüsüz araçlarda her gün bir adım daha ileriye giden teknoloji, Volvo’nun İsveç’te düzenlediği Otonom otomobil projesiyle bir kez daha gündeme geliyor. Volvo Car Group, İsveç Ulaştırma İdaresi, İsveç Ulaştırma Ajansı, Lindholmen Bilim Parkı ve Göteborg Belediyesi’nin ortak kararı ve çalışmasıyla Volvo, şehir içinde kendi kendine giden (Otonom) aracıyla “Drive Me” adlı projesiyle bir sürüş gerçekleştirecek.

İsveç’in Göteborg şehrinde düzenlenecek olan bu sürüş dünyadaki büyük ölçekli il deneme olma özelliğini de taşıyacak. 50 km’lik bir yol kat edecek olan araç, gelecekte birçok araştırma konusunu ve eksikleri tamamlama anlamında da önemli bir deney olacak. Projenin amacı Otonom araçların “Drive Me” projesiyle trafik durumu, yol güvenliği, alt yapı gereksinimleri, araç gereksinimleri gibi konular hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak.

Volvo Car Group” Teknik Uzmanı Erik Coelingh yaptığı açıklamada Amacımız, otomobilin tüm muhtemel trafik senaryolarının altından kendi başına kalkabilmesini sağlamak ki, bunlara sürücü herhangi bir nedenle kontrolü yeniden ele alamadığında otomobilin akan trafikten ayrılıp, güvenli bir ‘liman’ bulması da dahil” sözlerine yer verdi.

Volvo, "Drive Me" ile Yollara Çıkmaya Hazırlanıyor

İlişkili Haberler

One Response to Volvo, “Drive Me” ile Yollara Çıkmaya Hazırlanıyor

  1. […] arabalar ve iletişim halindeki araçlar Volvo ile bir araya geliyor. Volvo Cars’ın “Drive Me” isimli projesini her geçen gün mükemmelleştiren marka teknolojisindeki yenilikleri ve […]

« »

Yukarı