MODD/report
volvonun-cocuk-konseptli-aracı1

Volvo’nun Çocuk Konseptli Aracı

10 Temmuz 2015 • MARKA VE PAZARLAMA, REPORT

Daha önce sizlerle paylaştığımız Volvo Cars ‘’XC90 Excellence’’ modeli hem ergonomik hem de tasarım açısından kendini kanıtlamaya devam ediyor. Volvo yeni konsept aracına yeni bir özellik daha ekledi. Marka bu sefer Volvo XC90 Excellence modelinde çocuk koltuğu konseptini ön plana çıkarıyor.

İsveçli otomobil üreticisi arabayı kullanırken ön koltuğun çocuğunuz için artık daha güvenli olduğunu söylüyor. Bu zamana kadar Volvo’nun güvenilirliğinden şüphe mi duymalıydık gibi sorular akıllarınıza gelebilir. Ancak marka bu şüpheleri de açıkalamalarıyla yok ediyor.

XC90 Excellence tasarımında çocuk koltuğunun arka koltuğa doğru bakması tasarımın diğer arabalara göre daha sağlam olduğunu Volvo’nun çocuk güvenlik uzmanı Lotta Jakobsson dile getiriyor. Ayrıca araçta ön koltuk kalktığında çocuk konsolu geliyor ve dolayısı ile hava yastığını da ortadan kalkmış oluyor. Bu sebeplerden ötürü tasarımın çok daha güvenli olduğunu vurgulanıyor. Volvo yetkilileri, hala daha test ettiği bu konsepti gerçeğe dönüştürmek için net karar vermediğini de ekliyor.

volvonun-cocuk-konseptli-aracı1volvonun-cocuk-konseptli-aracı2 volvonun-cocuk-konseptli-aracı3

volvonun-cocuk-konseptli-aracı4

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı