MODD/report
war-toysla-savasa-hayir

War-Toys’la Savaşa Hayır

4 Aralık 2013 • FİKİR VE YARATICILIK, REPORT

Kaliforniyalı fotoğrafçı Brian McCarty, savaş ve çatışmanın korkunçluğunu vurgulamak ve savaşı çocukların gözünden anlatmak için orijinal ve çarpıcı bir projeye imza attı. “War-Toys” adını verdiği proje dikkat çekmeyi de başarıyor.

Oyuncaklar aracılığıyla savaşı, çocukların bakış açısından ve gözünden vurgulamayı amaçlayan McCarty, bir günlük gerçeklik diyerek askeri tankların ve topların gölgesinde yaşayan, Gazze ve Batı Şeria’lı çocukların yaşadıklarını oyuncaklarla ifade etmiş.

2011 yılında, Gazze’deyken proje için yaptığı natürmort sahneleri yakalayan McCarty, ışık bombaları, göz yaşartıcı gazlar ve patlayan bombalar arasında hissettiklerini anımsayarak;

“Beni bu projeye başlatan neden, oradaki çocukların buna her gün katlanmak zorunda olmaları.  Her şeye rağmen hayatta kalacak gücü kendilerinde buluyorlar, ancak kuşatma altında yaşayan çocuklar artık bu korku ve kaygıyı yaşamamalı.

Bu doğrultuda yaptığı anlamlı ve güzel projenin fotoğraflarını incelemek için linki tıklamanız yeterli.

war-toysla-savasa-hayir-icerik (1) war-toysla-savasa-hayir-icerik (2) war-toysla-savasa-hayir-icerik (3) war-toysla-savasa-hayir-icerik (4) war-toysla-savasa-hayir-icerik (5) war-toysla-savasa-hayir-icerik (6) war-toysla-savasa-hayir-icerik (7) war-toysla-savasa-hayir-icerik (8) war-toysla-savasa-hayir-icerik (9) war-toysla-savasa-hayir-icerik (10) war-toysla-savasa-hayir-icerik (11)

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı