MODD/report
whatsapp-artik-android-wear-destekli

WhatsApp Artık Android Wear Destekli

5 Ağustos 2014 • ONLINE DÜNYA, REPORT

Facebook tarafından 16 milyar dolara satın alınan belki de uygulamalar arasında en çok tercih edilen WhatsApp, yeni bir güncellemeyle Google’a ait olan Android Wear tarafından desteklenir hale geldi.

Özellikle satın almadan sonra birçok kez hata veren, kullanım dışı olan WhatsApp, aslında güncelleme alarak daha iyi bir hizmet için çabalıyor. Bunun son örneği de WhatsApp’ın Android Wear desteği alması oldu. WhatsApp artık Android Wear işletim sistemine sahip tüm cihazlardan da kontrol edilip kullanılabilecek. Mesajları görme, cevaplama, grup konuşması yapma gibi tüm özellikleri Android Wear sistemlerinde de yapabilecek olan WhatsApp kullanıcıları beklenen özellik olan sesli ve görüntülü iletişimi de destekleyen cihazlarda yapabilecekler. (Tabi öncelikle WhatsApp’ın bu eksiği gidermesi gerekli.)

Uygulama şu an için beta sürümünde, bu yüzden de henüz Google Play üzerinden yayınlanmış değil. Ancak isteyenler WhatsApp’ın kendi sitesi üzerinden eklentiyi indirip Beta sürümü kullanabilirler. Beta sürüm için WhatsApp linkini tıklayabilirsiniz. Beklenen performansı yakalaması biraz daha zaman alacak gibi gözükse de WhatsApp emin adımlarla yoluna devam ediyor.

whatsapp-artik-android-wear-destekli

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı