MODD/report
whatsapp-artik-webde

WhatsApp Artık Web’de

22 Ocak 2015 • ONLINE DÜNYA, REPORT

700 milyona yakın kullanıcısıyla belki de uygulamalar içinde en çok tercih edilen WhatsApp şimdi de Web sürümü ile karşımıza çıkıyor. Aylardır konuşulan yenilik sonunda geldi ve WhatsApp artık masaüstü bilgisayarlarda da kullanıma açıldı.

Bu yenilik için bazı kısıtlama ve koşulların gerektiğini hemen belirtelim. Bu kısıtlamalardan belki de en önemlisi şu an için sadece Android, Windows Phone ve Blackberry kullanıcılarının bu sürümü kullanabiliyor olması. iOS’un sistemi desteklememesinin sebebi ise Apple firmasının oldukça kısıtlayıcı olması. Ancak en kısa sürede iOS kullanıcıları da bu hizmetten faydalanabilecekler.

Bir diğer kısıtlama ya da gereklilik de telefonunuzun ve bilgisayarınızın yan yana olacak şekilde internete bağlı olması. Çünkü sistem cihazlarla entegre olarak çalışıyor. Ayrıca sistemi kullanabilmek için internet tarayıcısı olarak da sadece Google Chrome’u kullanabilirsiniz.

Bu sürümü kullanmak için web.whatsapp.com adresine uğramak ve oradaki QR kodu telefonunuza taratarak tanıtmanız gerekmektedir. Bakalım bu yenilik sayesinde WhatsApp kullanımı nasıl bir artış ve kullanım şekli değişikliği kazandıracak.

Bu yeniliği kullanmak içinse yapmanız gereken en yeni WhatsApp güncellemesini almak. Daha sonra sağ üstteki menü seçeneğini tıklayarak WhatsApp Web seçeneğini tıklamak ve site üzerindeki QR kodu okutarak bağlantı kurmak.

whatsapp-artik-webde (1) whatsapp-artik-webde

 

İlişkili Haberler

2 Responses to WhatsApp Artık Web’de

  1. […] yazışma uygulaması WhatsApp’ın Ocak ayı sonunda WEB hizmetini başlattığını sizlere duyurmuştuk. Birçok eksikle çıkan uygulamanın belki de en dikkat çeken eksiği o zamanlar sadece Google […]

  2. […] Ocak ayında WhatsApp’ın WEB sürümünün geldiğini sizlere duyurmuştuk. Şimdi bir WEB hamlesi de Facebook Messenger’dan geldi ve artık Facebook Messenger da Web […]

« »

Yukarı