MODD/report
yasallasan-marihuananin-ilk-reklami-new-york-timestan

Yasallaşan Marihuana’nın İlk Reklamı “New York Times”tan

4 Ağustos 2014 • Genel, MARKA VE PAZARLAMA, REPORT

Dünyanın en önemli gazetelerinden olan New York Times geçtiğimiz Pazar günü adından gene çok söz ettirecek bir haber yayınladı. Ancak bu kez haber olan ne ekonomi ne savaş konuları ne de politika. Gazeteyi ön plana çıkaran konu 7 Temmuz’da birçok eyalet tarafından kanun haline gelen tıbbi marihuana kullanımının yasallaşması ve bunun için geliştirilen Leafly ismindeki uygulama reklamı.

AIDS, epilepsi, multipl skleroz (MS) ve benzer hastalıklar için yasal hale gelen marihuana kullanımı, tabi ki marka ve firmalar tarafından büyük bir fırsat olarak görüldü ve reklam girişimleri de başladı. Hassas ve dikkat edilmesi gereken bir konu olan bu keyif verici maddenin, hem temini hem de kontrolü için geliştirilen Leafly uygulamasının sloganı ise “Just Say Know”.

Doğru ve lisanslı dükkânlardan, yasal şekilde temin edilmesi gereken marihuana için geliştirilen uygulama, yaptığı bu reklam ile istediğini elde etmişe benziyor. Bakalım oldukça hassas bir konu olan marihuana kullanımı Amerika iç güvenliği ve siyasetinde ne gibi artı ve eksiler getirecek?

yasallasan-marihuananin-ilk-reklami-new-york-timestan (1)

 

 

 

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı