MODD/report
yeni-e-ticaret-duzenlemesi-yarin-yururluge-giriyor

Yeni “E-Ticaret Düzenlemesi” Yarın Yürürlüğe Giriyor

30 Nisan 2015 • ONLINE DÜNYA, REPORT

5 Kasım 2014 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan yeni 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Kanunu gereğince, 1 Mayıs 2015 tarihinden itibaren “Ticari Elektronik İletiler” alıcı onayı olmadan gönderilemeyecek.

Telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikler 1 Mayıs tarihi itibariyle kullanıcıyı rahatsız edemeyecek.

Özellikle geç saatlerde gönderilen rahatsız edici mesajların önüne geçmek için başlatılan ve daha sonra genel bir hale dönen yeni kanuna uyulmaması durumunda ise ileti gönderenlere 1.000 TL ile 10.000 TL arasında idari para cezası kesilebilecek. Birçok kişinin memnun olduğu bu yeni yasa bakalım şirketleri ne gibi stratejilere yönlendirecek?

Elektronik Ticarette Sözleşme ve Siparişler Hakkında Yönetmelik Taslağı ve Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik Taslağı hakkında bilgi almak için linkleri tıklayabilirsiniz.

yeni-e-ticaret-duzenlemesi-yarin-yururluge-giriyor

 

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı