MODD/report
youtube-artik-360-derece-videolari-destekliyor

YouTube Artık “360 Derece Videoları” Destekliyor

16 Mart 2015 • ONLINE DÜNYA, REPORT

En popüler video paylaşım sitesi YouTube, içeriğine yeni bir hizmeti daha ekledi ve 360 derece video desteğini getirdiğini duyurdu.

Özellikle sanal gerçeklik platformlarının hızla ilerlemesiyle böyle bir hamle yaptığı düşünülen YouTube, bir süredir test ettiği 360° video desteğini sonunda kullanıcılara açtı. Sistem tabi ki Android işletim sistemi, YouTube uygulaması ve Google Chrome tarayıcısıyla çalışabiliyor. Ancak hemen belirtelim bu yenilik iOS platformlarında da kısa süre sonra kullanılabilecek.

Özel bir kodla sisteme yüklenebilen videolarda herhangi bir yöne bakmak için okları ya da dokunmatik ekranı kullanıyorsunuz. Videoların kaydedilebilmesi için tabi ki özel video görüntüleme ekipmanları ve programları gerekiyor. İşte 360° için örnek bir YouTube videosu.

youtube-artik-360-derece-videolari-destekliyor

İlişkili Haberler

3 Responses to YouTube Artık “360 Derece Videoları” Destekliyor

  1. […] Mart ortasında duyurduğu 360 derece video desteği yeniliğini sizlerle daha önce paylaşmıştık.  İşte bu yeniliği fırsat bilen Belçikalı […]

  2. […] en büyük yeniliklerinden olan 360° video desteği, kanala farklı bir kullanım alanı ve yenilik sağlarken şimdi de reklam verenlere yeni bir […]

« »

Yukarı